Az 50 évvel ezelőtt végzett hallgatók megemlékezésével kapcsolatban van egy olyan emlékem, ami egyedülálló az iskola életében.

Az 1964-1965 évi  tanév első félévének lezárása előtt a MATEMATIKA TANSZÉK elővizsga lehetőséget hirdetett a folyamatosan tanuló hallgatók részére. Az évfolyamból egyedüli jelentkezőként kiséreltem meg az elővizsgát.    1964 december 21-én  Szemerey Andor és Hadi István tanárurak elött jeles eredménnyel sikeres vizsgát tettem.

Mivel más tanszékek nem rendeztek elővizsgát, Így az említett esemény volt az iskola életében a legelső vizsgáztatás.

1964. d e c e m b e r. 21

A legelső évfolyam fordulatokban gazdag életének emlékeihez kapcsolódva bátorkodtam megemlíteni a nemkevésbé fontos egyedi eseményt.

Tisztelettel:
Horváth Csaba